Надійність гарантуємо
якість та найкращу ціну
Термін доставки 1-2 робочих дні
по всій території України
Актуальність всі ціни на сайті
актуальні
Професійна консультація ми завжди готові відповісти
на всі ваші запитання
З задоволенням підберемо бісер та нитки
до будь-якої заготовки

Заготовки вишиванок на домотканому полотні

Сайт ЕтноБарви пропонує своїм клієнтам дуже широкий вибір заготовок вишиванок на домотканому полотні. Також у нас є заготовки, виконані з тканини габардин, схеми вишивки хрестиком. Асортимент представлений сорочками жіночими, чоловічими, дитячими, а також є вишиванки плаття.

Чому вишиванка — це завжди красиво і модно? Зараз ми розкажемо на нашому сайті http://etnobarvy.com.ua/.

Історія вишиванки

Зараз вишиванка, а зокрема й плаття вишиванка набирає особливої популярності. І це не дивно. Бо ж і справді вишита сукня або сорочка — це надзвичайно красиво. І такий одяг пасує абсолютно усім:

  • жінкам;
  • чоловікам;
  • дітям.

Нині можна придбати вишиваночку навіть для дитинки, віком один рочок. Та чи всі знають історію плаття вишиванки та чому його виконували найчастіше саме на домотканому полотні? Мабуть, ні. Зараз про це ми спробуємо вам і розказати.

Заготовки вишиванок на домотканому полотні: можливість створювати вишиті речі на натуральній тканині

Ні для кого не є секретом, що візерунок, нанесений на сукню чи сорочку, пояс або якусь іншу дрібничку з вишивкою (клатч, прикрасу), має своє особливе смислове навантаження, тобто, щось означає. Адже недаремно, колись матір, вкладаючи всю свою любов і добрі наміри, вишивала сорочку сину. Дівчина, виходячи заміж, вишивала рушники, щоб доля її була щасливою і довгою разом із коханим. Вишиванка була одягом святковим. У таке вбрання колись одягалися на свята і в особливі дні, для походу до церкви тощо.

Археологи розповідають, що вишивати одяг та інші речі в нашій державі розпочали ще за часів скіфів. Елементи давнього орнаменту дослідники знаходили на знайдених під час розкопок фігурках людей, що датуються шостим століттям. Арабські мандрівники, що подорожували територією сучасної України також констатували той факт, що в десятому столітті бачили на русичах плаття вишиванки. Отож бачимо, наскільки давньою є ось ця традиція вишивки одягу. За стільки часу вона стала своєрідним архетипом нашої ментальності і нашого народу узагалі.

Здавна вірили, що орнамент, вишитий на одязі, може принести щастя, добробут. достаток тому, хто його носить. Навіть з упевненістю можна сказати, що плаття або сорочки — це своєрідний бренд українського народу, який вигідно відрізняє його від усіх інших.

Вишиванка часто символізує здоров’я та красу, щасливу долю, пам’ять роду, порядність, чесність. Та це ще не все. Вишиванка — це ще й своєрідний оберіг, який захищає від різних негараздів у житті, тож плаття вишиванка може стати вашим захистом. Одягайте його, коли вам потрібна підтримка, і ви, дійсно, відчуєте, що вищі сили на вашому боці.

Крім того, символіка і захисне значення вишивки залежить і від того, кому призначався виріб: хлопцеві, що йде на війну, коханому, матері, дочці, свекрусі, сестрі і так далі.

Про відому українську вишиванку знають далеко за межами нашої держави. Нині й багато іноземців були б не проти придбати для себе такий справжній витвір мистецтва. Тому часто роблять замовлення українським майстриням, щоб вони виготовили такий виріб. Адже, що може бути краще, ніж вишиванка плаття, зроблена із якісної матерії? А заготовки вишиванок на домотканому полотні можна придбати на сайті ЕтноБарви. Наші працівники допоможуть вибрати все найкраще для вашої роботи. Адже вишиванка ще з давніх-давен користується попитом, вона втілює в собі витонченість, довершеність нашого народу, а також його естетичні принципи, втілення краси та ідеалу.

Орнаменти вишиванок плаття

Насамперед відзначимо, що багато візерунків, які використовують для вишивання одягу, скатертин, рушників та інших речей, “прийшли” до нас із природи. Так-так, більшість орнаментів пов’язані з рослинним або тваринним світом. Але так, як точно відобразити повністю все в природі лише голкою, ниткою та бісером — неможливо, наш народ придумав чимало символів, які можна й побачити на платтях вишиванках.

Насамперед є два види найбільш поширених орнаментів:

  • геометричний (його використовують більше на Полтавщині, Гуцульщині та Поділлі);
  • рослинний (такий орнамент ще наші прабабусі вишивали на Буковині, Волині, Побужжі).

Отож, у різних регіонах України переважали різні орнаменти. Так, наприклад, на платтях вишиванках, сорочках, поясах, скатертинах, рушниках, які колись вишивали майстрині на Північній Буковині переважали зображення тварин і людей, тобто візерунки були антропоморфними та зооморфними. Хоча не можна з упевненістю сказати, що лише на цій території України використовували такий орнамент. Він був відомим по всій Україні, але найбільшою популярністю користувався саме на Північній Буковині. Там на весільних рушниках часто вишивали птахів, які символізували молодят.

Плаття вишиванка: справжня окраса Вашого гардеробу

Та який би візерунок ви не обрали для плаття вишиванки, ви все одно отримаєте яскравий зразок національного мистецтва та ремесла нашого народу, в якому втілюються основи його світосприйняття. І навіть, незважаючи на різнобіжності у орнаментах різних регіонів, вишиванка з будь-яким візерунком стане справжньою окрасою вашого гардеробу. Зараз достатньо часто використовують техніку вишивки бісером.

З якої тканини обрати заготовку для вишиванки плаття?

З якої матерії краще придбати вишиванку? Відповідь на це питання знали ще наші прабабусі, коли виготовляли сорочки, плаття та інші речі з вишитим орнаментом на домотканому полотні.

Сама назва цієї матерії — “домоткане полотно” — говорить про те, що її мають виготовляти майстрині вдома. Але нині ситуація така, що процес виготовлення й цієї тканини став автоматизованим. Але це зовсім не означає, що воно втратило якісь свої характеристики. Воно таке ж саме якісне й міцне. Ця тканина якнайкраще підходить для плаття вишиванки. Така тканина створена для виготовлення етнічного одягу.

Основна особливість домотканого полотна в тому, що воно має дуже чітку структуру волокон. Нитки тканини переплітаються таким чином, що утворюють рівні клітинки. А вони дуже зручні як для вишивки нитками, так і бісером. Можна навіть сказати, що яскраво помітні на тканині рівні клітинки — це запорука рівного орнаменту.

Слід відзначити, що домоткане полотно може бути різної товщини. Якщо ви вирішили оздобити візерунок бісером, тоді краще оберіть більш товстіший матеріал. Це убезпечить вас від того, що після вишивки орнаменту тканина може втратити свою форму, або змінити її через вагу бісеру.

Що ж стосується того, з яких матеріалів виготовляють домоткане полотно, то тут обирають переважно природні матеріали, тобто натуральні волокна. Найчастіше додаються волокна льону або інші рослинні матеріали, може бути маленький відсоток бавовни. Зрідка можливе додавання невеликої кількості синтетичних волокон. Але від того тканина не втрачає своїх основних характеристик.

Сорочка або плаття із домотканого полотна буде дуже приємною до вашої шкіри. Така тканина зручна, практична, добре переться, швидко сохне та довго зберігає свої властивості.

Вишиванка плаття: зручний і практичний виріб з домотканого полотна

Це, як то кажуть, одна сторона медалі домотканого полотна. А інша — це її своєрідний генетичний код українця, що передавався з віків і донині. Бо саме на такій тканині і вишивали наші пращури.

У інтернет-крамниці ЕтноБарви, який ви можете знайти за адресою etnobarvy.com.ua, більшість представлених моделей заготовок вишиванок на домотканому полотні. Це гарантія високої якості вашого виробу.

Отож, купуйте заготовки вишиванок на домотканому полотні на ЕтноБарви та радуйте вишитими сорочками та сукнями себе та своїх близьких та рідних!

Зачекайте...